LATEST NEWS

Αθλητικά /ΜπάσκετΔημοσίευση: 16 Μαρτίου 2019 12:28

Νίκη με τεράστια ανατροπή για τους Μπακς με…σούπερ Giannis (βίντεο)

Τα "ελάφια" βρέθηκαν να χάνουν με διαφορά 20 πόντων, αλλά έκαναν επική ανατροπή και πήραν την νίκη κόντρα στους Χιτ.

Γιάννης Αντετοκούνμπο - Μπακς

Αν και βρέθηκε να χάνει με διαφορά 20 πόντων στο ημίχρονο (62-42), το Μιλγουόκι κατάφερε στο β΄ μέρος να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να νικήσει τους Χιτ στο Μαϊάμι με 113-98. Στο δεύτερο μέρος οι Μπακς επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους και έφτασαν σε επιμέρους σκορ 71-36, με αποτέλεσμα να πανηγυρίσουν μια -τελικά- εύκολη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι με αυτή την επιτυχία τους τα «ελάφια» ισοφάρισαν το ρεκόρ μεγαλύτερης επιστροφής στην ιστορία της ομάδας στο β΄ μέρος, καθώς στις 18 Φεβρουαρίου 1977 έχαναν 72-52 στο ημίχρονο από τους Νιου Γιορκ Νικς και τελικά νίκησαν με 124-123.

Παράλληλα, το μέγεθος της επιτυχίας των Μπακς αναδεικνύεται και από το γεγονός ότι η ομάδα μετρούσε 1 νίκη σε 101 παιχνίδια (77 ήττες σε ισάριθμους αγώνες εκτός έδρας), όταν στο ημίχρονο έχανε με τουλάχιστον 20 πόντους διαφορά! Τα ξημερώματα, όμως, το Μιλγουόκι έδειξε... χαρακτήρα και έγινε η πρώτη ομάδα στην Ιστορία του NBA που έχανε με τουλάχιστον 20 πόντους διαφορά στο ημίχρονο και κατάφερε να νικήσει με τουλάχιστον 15 πόντους διαφορά. «Μπροστάρης» στην ανατροπή των Μπακς ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος «άγγιξε» το τριπλ νταμπλ φίγκιουρ, καθώς τελείωσε τον αγώνα με 33 πόντους (11/15 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 8/11 βολές), 16 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 6 λάθη σε 35 λεπτά συμμετοχής.

Τα highlights της αναμέτρησης:

Pοή στη κατηγορία: Ειδήσεις
“Απόβαση προσφύγων” στο Ναύπλιο! (εικόνες)15:30Ροτβάιλερ έκανε “ζημιά” σε επίδοξους διαρρήκτες15:17Κατερίνη: Τραγικό φινάλε για την 17χρονη και τη μητέρα της15:03Βρέθηκαν ζωντανές αγελάδες που είχε παρασύρει ο… τυφώνας Ντόριαν!14:49“Κίτρινα γιλέκα”: Εκατοντάδες συλλήψεις στο Παρίσι (εικόνες)14:36Η Ρωσία βοηθά την Τουρκία να αποκτήσει αερoσκάφος 5ης γενιάς14:22Κύριλλος: υπάρχει σχέδιο απόσχισης του ελληνικού κόσμου από τη Ρωσία14:09Φυλακές Μαλανδρίνου: πήρε άδεια κι έγινε… καπνός!13:55Μηλόπιτα από τον Δημήτρη Μακρυνιώτη13:42“Επίσκεψη” του Ρουβίκωνα στο σπίτι του Γεωργιάδη (εικόνες)13:30“Άγριες Μέλισσες”: τα φοβερά μυστικά, οι αποκαλύψεις και τα “εμπόδια” (εικόνες)13:17Πολυτεχνείο: Σε ποιον ανήκει η μεγάλη κεφαλή στο προαύλιο13:04Παυλόπουλος: η Τουρκία συμπεριφέρεται απάνθρωπα στους πρόσφυγες12:52Λεοντίδες: ορατά και στην Ελλάδα τα “πεφταστέρια”12:39Μήνυμα Γεννηματά για την επέτειο του Πολυτεχνείου12:27Μητσοτάκης: η φετινή επέτειος του Πολυτεχνείου είναι αφετηρία προόδου12:13Θρίλερ με την εξαφάνιση ψαρά12:01Ποινή με αναστολή για τον θάνατο 8χρονης11:49Στην πορεία για το Πολυτεχνείο ο Τσίπρας11:37Βρετανία: διευρύνει το δημοσκοπικό του προβάδισμα ο Τζόνσον11:23
00:01:02«Ανεβάζει στροφές» η Εθνική για το EURO 202021-03-2019 13:50
00:01:27
“Δάκρυσε” το ΟΑΚΑ για τον Θανάση Γιαννακόπουλο21-03-2019 13:50
00:01:04
Αντιμέτωπος με βαρύ κατηγορητήριο ο ΠΑΟ για τα επεισόδια στο ΟΑΚΑ20-03-2019 14:03
00:01:28
Εκδήλωση για την εργασιακή αποκατάσταση των κορυφαίων αθλητών20-03-2019 14:04
00:01:36
IRONMAN: για πρώτη φορά στην Ελλάδα ο κορυφαίος αγώνας τριάθλου στον κόσμο19-03-2019 13:45
00:02:52
Τον θάνατο του Θανάση Γιαννακόπουλου θρηνεί ο ελληνικός αθλητισμός19-03-2019 20:47
00:01:58
Οι πρωταγωνίστριες του Ημιμαραθώνιου Αθηνών μιλούν στον ΑΝΤ1 για τα όνειρα τους 18-03-2019 21:01
00:01:04
Με ποιες ποινές απειλείται ο Παναθηναϊκός για τα έκτροπα στο ΟΑΚΑ 18-03-2019 20:09
00:01:00
“Εξωπραγματικός” Αντετοκούνμπο: ρεκόρ καριέρας με …52 πόντους!18-03-2019 14:10
00:01:32
Αποθέωση για τον Μέσι από τους οπαδούς της… Μπέτις18-03-2019 14:09
00:04:47
Η Ηλιάννα Χατζηπαναγιώτη που θριάμβευσε στον αγώνα δρόμου 5χλμ, στο "Καλημέρα Ελλάδα"18-03-2019 08:51
00:00:23
Στα γραφεία του ΕΣΑΚΕ έκλεισε το φύλλο αγώνα του ντέρμπι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 17-03-2019 20:49