Αθλητικά /Europa League /

ΠΑΟΚ-Γκινγκάμπ: 1-2

Δημοσίευση: 11 Δεκεμβρίου 2014 23:56

Χαρακίρι έκανε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα

Αποδοκιμασίες στην Τούμπα μετά την εντός έδρας ήττα από την Γκινγκάμπ, που σήμανε τον αποκλεισμό για τον Δικέφαλο του Βορρά.

ΠΑΟΚ - Γκινκάμπ

Μονόδρομος ήταν για τον ΠΑΟΚ η νίκη κόντρα στη γαλλική Γκινγκάμπ, προκειμένου να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.

Το άγχος ήταν μεγάλο για τους ποδοσφαιριστές του Άγγελου Αναστασιάδη και έγινε ακόμη μεγαλύτερο όταν οι Γάλλοι αιφνιδίασαν στο 7ο λεπτό με τον Μποβέ και πήραν προβάδισμα στο σκορ.

Στο 22’ ο διαιτητής καταλόγισε σωστά πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ και ο Στέφανος Αθανασιάδης σημάδεψε σωστά, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Η Γκινγκάμπ είχε δοκάρι στο 32’ όταν ο Μαντάν έκανε σουτ και η μπάλα αφού κόντραρε στον Τζαβέλλα, σταμάτησε στην αριστερή δοκό του Γλύκου. Δοκάρι είχε και ο ΠΑΟΚ στο 52ο λεπτό σε κεφαλιά του Αθανασιάδη.

Ο Γλύκος αποσόβησε το 1-2 στο 59ο λεπτό, αποκρούοντας κοντινό σουτ του Ζιρέ. Ο ΠΑΟΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 73’, όταν σουτ του Αθανασιάδη έφυγε λίγο άουτ.

Η Τούμπα «πάγωσε» στο 83ο λεπτό, όταν ο Μποβέ κεραυνοβόλησε τον Γλύκο και πέτυχε το 1-2, βάζοντας «ταφόπλακα» στις ελπίδες πρόκρισης του ΠΑΟΚ.

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ άρχισαν να αποδοκιμάζουν και φώναξαν «Κάνε καμιά μεταγραφή», στέλνοντας μήνυμα στον ισχυρό άνδρα της ΠΑΕ, Ιβάν Σαββίδη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Τζαβέλλας, Ρατς, Γκολάσα (53’ Μάρτενς), Κάτσε (78’ Μαντούρο), Τζανδάρης, Περέιρα (61’ Παπαδόπουλος), Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.

Γκινγκάμπ: Λεσλ, Γιάκομπσεν, Ανγκουά, Σορμπόν, Λεβέκ, Σανκαρέ, Μποβί, Ματίς, Γιαταμπαρέ (46’ Πιέντ), Ζιρέ, Μαντάν (76’ Κερμπράτ).

Στείλε το σχολιό σου
Για να καταχωρήσετε σχόλιο πρέπει να είσατε συνδεδεμένος. Πατήστε εδώ για να συνδεθείτε

Γκιστάβ Φλομπέρ: Ο συγγραφέας της “Μαντάμ Μποβαρύ”15:22Διαδικτυακή απάτη… made in China: Fake e-shop εξαπάτησε 800000 καταναλωτές15:09Πετρέλαιο: “Βουτιά” στις διεθνείς τιμές14:55Αφρικανική σκόνη: Οδηγίες προστασίας για την νέα έξαρση του φαινομένου14:42Φωκίδα: Αυτοκίνητο παρέσυρε μηχανή - Νεκρός ο αναβάτης14:28“Ψυχοκόρες” - Sneak preview: εκδίκηση και συγκρούσεις στο επεισόδιο της Τετάρτης (εικόνες)14:14Σάμος: Προφυλακιστέα η 49χρονη πατροκτόνος14:00Σύνταγμα: Βίντεο από τα επεισόδια στην διαδήλωση ενάντια στον πόλεμο στη Γάζα13:47“Ναυάγιο” – Ζάκυνθος: Κλειστή η διάσημη παραλία και το 202413:33Πιερρακάκης - Πάπας: Συνάντηση στο Βατικανό (εικόνες)13:20Μητσοτάκης για Μονή της Χώρας: Παντελώς αχρείαστη η μετατροπή της σε τζαμί (εικόνες)13:08Τουρκία: Προκαλεί με NAVTEX στο Αιγαίο12:55Φωτιά στο Μάτι: Έφεση κατά της δικαστικής απόφασης άσκησε η Εισαγγελία12:42Δημήτρης Κόκοτας: Η Ματίνα Παγώνη για την εξέλιξη της υγείας του (βίντεο)12:28“Ο Πρώτος από εμάς”: Χωρισμοί και ανατροπές στο νέο επεισόδιο (εικόνες)12:15Ζώδια - Λίτσα Πατέρα: Η νέα Σελήνη, τα απρόβλεπτα γεγονότα και οι προβλέψεις της Τετάρτης (βίντεο)12:02Πύργος: Χτύπησε την έγκυο πρώην σύζυγό του11:49Κωνσταντινούπολη: Boeing προσγειώθηκε με την “κοιλιά” αφού δεν άνοιξαν οι τροχοί (εικόνες)11:35Γάζα - Φοιτητές: Εξαπλώνεται στα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια το κύμα αντιπολεμικών κινητοποιήσεων11:21Γαλλία: Η Ολυμπιακή Φλόγα φτάνει στη Μασσαλία (βίντεο)11:07