LATEST NEWS
 

Με υπογραφή...

 
  • Τους ξεφτίλισαν (πανευρωπαϊκά) σε 48 ώρες!!!!23-04-2014 23:49 | ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ

    Λοιπόν, για να είμαστε ειλικρινείς, αντικειμενικοί και κυρίως περήφανοι Έλληνες μπασκετικοί: το μπάσκετ, οι τακτικές, τα ποσοστά, οι πόντοι, οι άμυνες, τα πινακάνια και όλα όσα έγιναν στο παρκέ του ΣΕΦ και του ΟΑΚΑ το τελευταίο 48ωρο δεν θα πρέπει να απασχολούν κανέναν πλέον, απόψε!

  • "Τσικνίζουν" ή νηστεύουν!17-02-2014 20:17 | ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ

    Η τρέχουσα εβδομάδα, έχω την εντύπωση, εμπεριέχει στο αγωνιστικό της πρόγραμμα δύο από τα σημαντικότερα ματς της σεζόν σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.

  • Οι «αιώνιοι» της… Ευρώπης!05-01-2014 14:00 | ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ

    Το «ποδαρικό» των «αιωνίων» του ελληνικού μπάσκετ στην δεύτερη φάση της ευρωλίγκας δεν είναι απλά … πολλά υποσχόμενο για τη συνέχεια της διοργάνωσης και την επίτευξη των στόχων τους, αλλά δείχνει ότι και οι δύο θα είναι απόλυτα έτοιμοι προπονητικά, ανταγωνιστικοί και με το απαιτούμενο «μέταλλο...

  • «Λαβωμένοι… αιώνιοι»04-12-2013 16:36 | ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ

    Η βαρύτατη ποινή που επέβαλε η Ευρωλίγκα στον Ολυμπιακό και τους παίκτες του για το επεισόδιο με τον Μπονσού δημιουργεί προφανώς νέα, και πάντως  εξαιρετικά δύσκολα διαχειρίσιμη, κατάσταση στο ερυθρόλευκο στρατόπεδο.

  • Προκρίθηκε μεν, πρέπει να...παίξει δε!30-11-2013 12:49 | ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ

    Η πρόκριση του ΠΑΟΚ στους 32 του Γιουρόπα Λιγκ ήταν αναμενόμενη εκ κληρώσεως.

  • Πήραν το μήνυμα;02-11-2013 13:47 | ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ

    Η αλήθεια είναι πως η 3η αγωνιστική της ευρωλίγκας είχε σασπένς και την αίσθηση της έκπληξης, εις βάρος μάλιστα των ελληνικών ομάδων.

  • Ερυθρόλευκο «τρένο» στην Πόλη!25-10-2013 18:19 | ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ

    Η νίκη του Ολυμπιακού στην Πόλη επί της Γαλατά Σαράι, μια ακόμα των… «τουρκοφάγων» ερυθρολεύκων επί τουρκικής ομάδας στο «σπίτι» της, δεν αποτελεί έκπληξη, τουναντίον είναι μια ακόμα σημαντική επιτυχία, σε μια σειρά επιβλητικών εμφανίσεων και εντυπωσιακών αποτελεσμάτων.

  • Η Ευρωλίγκα θα είναι... και φέτος ελληνική!19-10-2013 14:24 | ΙΑΚΩΒΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗΣ

    Το "ποδαρικό" των δύο εκπροσώπων μας στην Ευρωλίγκα περιείχε εντελώς διαφορετικές αγωνιστικές εικόνες, συναισθήματα,αποτελέσματα και αντιδράσεις... Δεν μου άφησαν όμως, αμφότεροι, την ελάχιστη αμφιβολία ότι τόσο οι κόκκινοι, όσο και οι πράσινοι θα πρωταγωνιστήσουν και φέτος στο τουρνουά, μέχρι το...