LATEST NEWS

Ειδήσεις /ΑθλητικάΔημοσίευση: 17 Οκτωβρίου 2021 06:15 | Ανανέωση: 17 Οκτωβρίου 2021 07:14

Μίλαν: Στην κορυφή της Serie A, με απίστευτη ανατροπή (βίντεο)

Η Λάτσιο “έσπασε” το αήττητο της Ίντερ στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα.

ΜΙΛΑΝ - ΒΕΡΟΝΑ - SERIE A

Η Μίλαν ανέβηκε στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος, με παιχνίδι περισσότερο από τη Νάπολι, αφού προηγουμένως χρειάστηκε να κάνει μια πολύ μεγάλη ανατροπή στο “Σαν Σίρο” για να νικήσει τη Βερόνα με 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πετύχει τον απόλυτο αιφνιδιασμό στην πρωτεύουσα της Λομβαρδίας, καθώς μόλις στο 24ο λεπτό προηγούνταν με 2-0 και διατηρούσαν το προβάδισμα για μια ώρα.

Η μείωση του σκορ από τον Ζιρού έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους και μαζί το έναυσμα για να επιχειρήσουν μια αντεπίθεση διαρκείας, που τελικά τους απέφερε και τη νίκη, έστω κι αν γι’ αυτό χρειάστηκαν δύο άτυχες στιγμές των παικτών της Βερόνα.

Στο 76΄ ο Φρανκ Κεσί ισοφάρισε από τα 11 βήματα σε 2-2, ενώ στο 78ο λεπτό ο Γκουέντερ με αυτογκόλ έδωσε, άθελά του, τη νίκη στη Μίλαν.

Νωρίτερα, στο Ολίμπικο της Ρώμης “έσπασε” το αήττητο της Ίντερ στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα. Η Λάτσιο νίκησε 3-1 στο σπουδαιότερο ματς της 8ης αγωνιστικής, και πλέον οι πρωταθλητές κινδυνεύουν να απομακρυνθούν από τις δύο πρώτες θέσεις της κατάταξης.

ΛΑΤΣΙΟ - ΙΝΤΕΡ - SERIE A

Οι “νερατζούρι” προηγήθηκαν με πέναλτι του Πέρισιτς στο 12΄, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο, με τον Ιμόμπιλε να ισοφαρίζει στο 64΄ (επίσης από την άσπρη βούλα) και τον Φελίπε Αντερσον να τους δίνει προβάδισμα στο 81΄, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Χαντάνοβιτς σε σουτ του Ιμόμπιλε, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.

Ειδήσεις σήμερα:

Μπιλ Κλίντον: Η ουρολοίμωξη εξελίχθηκε σε σηψαιμία

Καιρός: Συννεφιά και τοπικές βροχές την Κυριακή

Κορονοϊός – ΕΟΔΥ: που θα γίνονται δωρεάν rapid test την Κυριακή

Pοή στη κατηγορία: Ειδήσεις
Μεγάλη ποσότητα ηρωίνης στην κατοχή σπείρας που εξαρθρώθηκε (εικόνες)20:21Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στις εθνικές οδούς Αθηνών - Κορίνθου και Αθηνών - Λαμίας20:06ΚΙΝΑΛ - Ανδρουλάκης στον ΑΝΤ1: Ήρθε η ώρα για ανανέωση της παράταξης (βίντεο)19:52Κορονοϊός – Ελβετία: Ηχηρό... “Ναι” στο δημοψήφισμα για τα μέτρα διαχείρισης της πανδημίας19:38Συμβούλιο της Επικρατείας: Αναστολή εργασιών λόγω “μπλακ άουτ”19:23Ωρωπός: Αυτοκίνητο έπεσε στο λιμάνι19:09Εγκατάλειψη μωρού έξω από το Αρχαιολογικό Μουσείο (βίντεο)18:56Formula 1: Πέθανε ο Φρανκ Γουίλιαμς18:43ΗΠΑ – Ρωσία: Η Ουάσιγκτον απελαύνει δεκάδες Ρώσους διπλωμάτες18:29Χαριλάου Τρικούπη: Ο ήλιος του ΠΑΣΟΚ δεσπόζει στην ανακαινισμένη πρόσοψη (εικόνες)18:16Τένις: Η Μιχαέλα Λάκη στα χνάρια… του Τσιτσιπά και της Σάκκαρη18:02Κορονοϊός: Ο “χάρτης” με τα κρούσματα της Κυριακής17:49Κορονοϊός: Δεκάδες θάνατοι και 3823 νέα κρούσματα στην Ελλάδα17:36Πάτρα: Άγριο επεισόδιο με γνωστό ράπερ σε νυχτερινό μαγαζί17:24ΟΦΗ – Ιωνικός: “τρένο“ οι Κρητικοί!17:10Ο Ολυμπιακός “λαχτάρησε” κόντρα στον Βόλο16:56Νέα Ζηλανδία: Βουλευτής πήγε να γεννήσει με ποδήλατο όταν την έπιασαν οι πόνοι16:41Σέρρες: Κλοπή τρακτέρ από αυλή σπιτιού16:27Αχτσιόγλου: Η Κυβέρνηση μειώνει τη χρηματοδότηση στο ΕΣΥ εν μέσω πανδημίας16:14Κιλκίς: Κλοπιμαία κρυμμένα κάτω από τον λεβιέ ταχυτήτων (βίντεο)16:01