LATEST NEWS

Ειδήσεις /ΑθλητικάΔημοσίευση: 03 Δεκεμβρίου 2023 10:04 | Ανανέωση: 03 Δεκεμβρίου 2023 10:25

Αντετοκούνμπο: πρώτο triple - double της σεζόν (βίντεο)

Με την εξαιρετική εμφάνιση του ο "Greek Freak" οδήγησε την ομάδα του Μιλγουόκι σε νίκη επί των Ατλάντα Χοκς.

Αντετοκούνμπο - Μπακς - Χοκς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε το πρώτο του triple-double στη σεζόν με 32 πόντους, 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ και οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς στη νίκη με 132-121 επί των φιλοξενούμενων Ατλάντα Χοκς, ενώ ο Ντέμιαν Λίλαρντ πρόσθεσε 25 πόντους και εννέα ασίστ για τα «ελάφια».

Άλλοι πέντε παίκτες των Μπακς σκόραραν διψήφιο αριθμό πόντων, συμπεριλαμβανομένου του Κάμερον Πέιν, ο οποίος είχε 18 πόντους ερχόμενος από τον πάγκο.

O Τρέι Γιανγκ πρωτοστάτησε για την Ατλάντα με 32 πόντους και 12 ασίστ, με τον Ντεζούντ Μάρεϊ να μετράει 30. Ο Κλιντ Κάπελα, από την πλευρά του, σημείωσε 10 πόντους και μάζεψε 17 ριμπάουντ.

Και οι δύο ομάδες δεν έχασαν χρόνο, παίζοντας φουλ επίθεση από την αρχή. Το Μιλγουόκι σημείωσε 42 πόντους στην πρώτη περίοδο αλλά προηγήθηκε μόλις με +5, ενώ το ημίχρονο στο Fiserv Forum έληξε με το σκορ 67-63.

Οι Μπακς δεν είχαν απάντηση σε αυτό το διάστημα για τους Γιανγκ και Μάρεϊ, οι οποίοι σημείωσαν τους 38 από τους 63 πόντους των Χοκς, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν από τέσσερις παίκτες «διψήφιους» σε πόντους από το ημίχρονο, με τον Αντετοκούνμπο να μετρά ήδη 15.

Tο τρίτο δεκάλεπτο ήταν ανάλογο και για τις δύο ομάδες σε επιθετική επίδοση, αλλά και περίοδος σερί. Η Ατλάντα μετέτρεψε το έλλειμμά της στο ημίχρονο σε διαφορά έξι πόντων, όταν ο Γιανγκ πέτυχε ένα τρίποντο με 7:35 να απομένουν, το Μιλγουόκι ξαναπέρασε με 84-83 με σερί 7-0 και τα «γεράκια» απάντησαν με επτά δικούς τους αναπάντητους πόντους.

Ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς, με 10:41 να απομένουν για το παιχνίδι, έφερε τους Χοκς στο 103-101, αλλά αυτό ήταν το τελευταίο προβάδισμα που θα έπαιρνε η Ατλάντα, που έκτοτε ισοφάρισε δύο φορές το παιχνίδι αλλά δεν μπόρεσε ποτέ να πάρει τον έλεγχο. Οι Μπακς έκλεισαν τη νίκη με ένα επιμέρους 13-2, που περιελάμβανε πέντε πόντους από τον Μαλίκ Μπίσλι.

Ειδήσεις σήμερα:

Χαρίτσης: Ο Κασσελάκης ήρθε σαν “Μεσσίας” και απαξίωσε τον ΣΥΡΙΖΑ (βίντεο)

Euro 2024 - Κλήρωση: Φάρσα με ήχους ερωτικής ταινίας - Ποιος κρύβεται από πίσω (βίντεο)

Ο Μητσοτάκης στο TikTok με καπέλο και σκέιτ (βίντεο)

Pοή στη κατηγορία: Ειδήσεις
Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες: Η Ολυμπιακή Φλόγα άναψε στην πόλη του φωτός (εικόνες)00:00Γερμανοτουρκικός "πόλεμος" για το... ντονέρ23:48Καναδάς: Αποκλείστηκε προπονήτρια για κατασκοπία αντιπάλων με drone23:37ΑΝΤ1+: Αυτό το καλοκαίρι φέρνει το Χόλιγουντ στην οθόνη σου23:24Τρίκαλα: Φωτιά σε χωματερή - Δύσκολο το βράδυ (εικόνες)23:10Ολυμπιακοί Αγώνες - Κασσελάκης: Κόποι, στόχοι, απογοητεύσεις, όνειρα, επιτυχία...22:56Φωτιά στα Καλύβια - Κικίλιας: Εντοπίστηκε από drone και τέθηκε υπό έλεγχο σε 20 λεπτά22:41Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες: Η ανάρτηση των Μπακς για τον Αντετοκούνμπο22:27Χανιά: “Ξεριζώθηκε” χασισοφυτεία με περισσότερα από 800 δενδρύλλια22:13Υψηλά επίπεδα σωματικού λίπους σχετίζονται με την ανάπτυξη Αλτσχάιμερ και Πάρκινσον21:58Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι ελληνικές συμμετοχές της πρώτης ημέρας21:43Φωτιές: Πολύ υψηλός κίνδυνος πυρκαγιάς σε 8 νησιά το Σάββατο (χάρτης)21:30Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί Αγώνες: Η Ελληνική αποστολή και οι πολιτικοί που βρέθηκαν στις εξέδρες (εικόνες)21:14Πρέβεζα - Τροχαίο δυστύχημα: Ένας νεκρός και ένα παιδί σοβαρά τραυματισμένο20:59Απόπειρα δολοφονίας Τραμπ: Πολιτικές προεκτάσεις αποκτούν τα ερωτήματα του FBI για τον τραυματισμό20:44Παρίσι 2024 - Ολυμπιακοί αγώνες: Η εντυπωσιακή τελετή έναρξης (βίντεο)20:29Μαστογραφία: Η εξέταση που σώζει ζωές20:14Κρήτη: Τουρίστρια κατήγγειλε ότι την βίασαν στην τουαλέτα20:00Καιρός: ζέστη, βοριάδες και νεφώσεις το Σάββατο19:47Κρήτη: Άνδρας καταπλακώθηκε από το αυτοκίνητό του19:33