Αθλητικά /Ποδόσφαιρο /

Παναθηναϊκός

Δημοσίευση: 05 Αυγούστου 2015 23:24

«Ψυχρολουσία» και αποκλεισμός για τους «πράσινους»

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε ο Παναθηναϊκός από την Κλαμπ Μπριζ στο Βέλγιο και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Champions League. Συνεχίζει στο Europa League.

Μπριζ - Παναθηναϊκός

Εκτός συνέχειας από το Champions League έμεινε ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» αν και πάλεψαν για 50 λεπτά, παραδόθηκαν στις ορέξεις των παικτών της Κλαμπ Μπριζ στο δεύτερο ημίχρονο και γνώρισαν βαριά ήττα με 3-0 στο Βέλγιο, με αποτέλεσμα το εισιτήριο για τα πλέι οφ της διοργάνωσης να καταλήξει στη βελγική ομάδα, που ανέτρεψε το εις βάρος της 2-1 από το πρώτο παιχνίδι στη Λεωφόρο.

Η ομάδα του «τριφυλλιού» στάθηκε πολύ καλά στα πρώτα 50 λεπτά του αγώνα και δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα, όμως μετά το πρώτο τέρμα που δέχθηκε στο 53ο λεπτό από κεφαλιά του αμαρκάριστου Κόουλς, «πάγωσε» και έδωσε την ευκαιρία στους αντιπάλους της να κάνουν το παιχνίδι τους.

Αυτό επιβεβαιώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα (57΄) όταν και ο Βάσκες έγραψε το 2-0 για την Μπριζ από εκτέλεση φάουλ. Η μοναδική αντίδραση του Παναθηναϊκού ήρθε στο 61ο λεπτό με τον Καρέλη, που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, ενώ από κει και πέρα οι φάσεις ανήκαν στους γηπεδούχους, που έψαχναν ακόμη ένα γκολ. Τελικά το πέτυχαν στο 82΄ με το πλασέ του Ουλαρέ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Πλέον ο Παναθηναϊκός θα παλέψει στα πλέι οφ του Europa League, με στόχο να εξασφαλίσει την πρόκριση στους ομίλους της διοργάνωσης. Ο αντίπαλος των "πράσινων" θα γίνει γνωστός στην κλήρωση της Παρασκευής.

Οι συνθέσεις:

Μπριζ: Μπρουζέζ, Ντουάρτε, Ντε Μποκ, Μέχελε, Κοουλς, Σίμονς, Βάσκες (84' Βανάκεν), Φόρμερ, Ντε Σούτερ (77' Ουλαρέ), Ντιαμπί, Ντιρκς (67' Εμπομπό).

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Βέμερ, Τριανταφυλλόπουλος, Ταυλαρίδης, Πράνιτς, Λαγός, Κουτρουμπής (60' Πέτριτς), Ζέκα, Νίνης (73' Λουντ), Καρέλης (73' Κλωναρίδης), Μπεργκ.

Pοή στη κατηγορία: Ειδήσεις
Κηφισίας: Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις έως το τέλος Ιουνίου23:37Νέα Ιωνία: Σύλληψη νεαρού με εκατοντάδες κροτίδες (εικόνες)23:25Ηλιακή καταιγίδα που μπορεί να βλάψει τα δίκτυα πλησιάζει τη Γη 23:11Μεσανατολικό: Το κράτος της Παλαιστίνης αναγνωρίζουν ευρωπαϊκές χώρες22:58Παναθηναϊκός – Προμηθέας Πάτρας: Με κεκτημένη ταχύτητα… το “τριφύλι”22:46Σακελλαροπούλου: Η υποδοχή και η διάκριση στο Πατριαρχείο Αλεξάνδρειας22:32Τροχαίο δυστύχημα στην Καλαμάτα22:19Μαφιόζικη δολοφονία στον Βύρωνα: Ποιο ήταν το θύμα (βίντεο)22:06“Ψυχοκόρες”: Συγκλονιστικά τα νέα επεισόδια στον ΑΝΤ1 (εικόνες)21:55Επίμονη ζάλη: Όταν νιώθετε πως χάνετε την ισορροπία σας21:42Ξάνθη: Νεκρός άνδρας από φωτιά στο σπίτι του21:28Fire Rainbow: Το σπάνιο φαινόμενο που εμφανίστηκε στον ουρανό 21:15Diamond League: Ο Τεντόγλου δεύτερος στην Ντόχα21:01Ολυμπιακός –Αναστόπουλος: Έτσι θα κερδίσουμε την Φιορεντίνα στον τελικό20:48Κέιτ Μίντλετον: Η σπάνια δήλωση του πρίγκιπα Γουίλιαμ για την κατάσταση της υγείας της20:34Ουκρανία: Αναμένει τα πρώτα F-16 μέσα στο καλοκαίρι20:21ΟΗΕ: Συμβολική αναγνώριση της Παλαιστίνης ως μέλος 20:07 “I LOVE ΣΟΥ ΚΟΥ”: Οι καλεσμένοι του Σαββατοκύριακου (βίντεο)19:54Βραυρώνα: Ομολόγησε ο πατέρας ότι αυτός πέταξε το βρέφος στη χωματερή19:40Θεσσαλονίκη: Έκρηξη στη Ρωμαϊκή Αγορά (εικόνες)19:27
00:01:02«Ανεβάζει στροφές» η Εθνική για το EURO 202021-03-2019 13:50
00:01:27
“Δάκρυσε” το ΟΑΚΑ για τον Θανάση Γιαννακόπουλο21-03-2019 13:50
00:01:04
Αντιμέτωπος με βαρύ κατηγορητήριο ο ΠΑΟ για τα επεισόδια στο ΟΑΚΑ20-03-2019 14:03
00:01:28
Εκδήλωση για την εργασιακή αποκατάσταση των κορυφαίων αθλητών20-03-2019 14:04
00:01:36
IRONMAN: για πρώτη φορά στην Ελλάδα ο κορυφαίος αγώνας τριάθλου στον κόσμο19-03-2019 13:45
00:02:52
Τον θάνατο του Θανάση Γιαννακόπουλου θρηνεί ο ελληνικός αθλητισμός19-03-2019 20:47
00:01:58
Οι πρωταγωνίστριες του Ημιμαραθώνιου Αθηνών μιλούν στον ΑΝΤ1 για τα όνειρα τους 18-03-2019 21:01
00:01:04
Με ποιες ποινές απειλείται ο Παναθηναϊκός για τα έκτροπα στο ΟΑΚΑ 18-03-2019 20:09
00:01:00
“Εξωπραγματικός” Αντετοκούνμπο: ρεκόρ καριέρας με …52 πόντους!18-03-2019 14:10
00:01:32
Αποθέωση για τον Μέσι από τους οπαδούς της… Μπέτις18-03-2019 14:09
00:04:47
Η Ηλιάννα Χατζηπαναγιώτη που θριάμβευσε στον αγώνα δρόμου 5χλμ, στο "Καλημέρα Ελλάδα"18-03-2019 08:51
00:00:23
Στα γραφεία του ΕΣΑΚΕ έκλεισε το φύλλο αγώνα του ντέρμπι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 17-03-2019 20:49